مشاوره رایگان

آخرین اخبار

21اردیبهشت1400

آفریقای جنوبی ویزای الکترونیکی برای ایرانی ها معرفی خواهد کرد

وزارت امور داخله قصد دارد با هدف تقویت صنعت گردشگری، در سال 2021 تعدادی از کشورها را مشمول برنامه ویزای الکترونیکی خود کند.

هفته گذشته، این وزارتخانه گفت كه ارائه سیستم ویزای الکترونیکی تا پایان سال مالی 2021/22 مشمول مقررات قرنطینه در کشورهای مشخص شده به دلیل Covid-19 خواهد بود.

در این گزارش آمده است: "در سطح عملیاتی متعهد شدیم تا تعدادی از كشورهای منتخب که سیستم ویزای الکترونیكی دارند را فعال کنیم" هدف سالانه این است که 10 کشور (بیشتر از چهار کشوری که در برنامه مشخص شده است) تا پایان سال مالی 2021/22 دارای سیستم ویزای الکترونیکی فعال باشند.

با شروع بهبودی سفرهای بین المللی پس از Covid-19، وزارت امور داخلی قصد دارد سیستم e-Visa را به بازدیدکنندگان از چین، هند، نیجریه، کنیا و 10 کشور دیگر ارائه دهد.

لیست کامل کشورهایی که در صورت تایید می توانند ویزای الکترونیکی دریافت کنند شامل موارد زیر است:

  • Cameroon
  • DRC
  • Egypt
  • Ethiopia
  • Mexico
  • Uganda
  • Saudi Arabia
  • Iran
  • Philippines
  • Pakistan

تعداد بیشتر ویزا های الکترونیکی هم برای گردشگران و هم برای اقتصاد محلی مفید خواهد بود زیرا این سیستم میزان زمان اداری و شرایط مورد نیاز بازدیدکنندگان برای ورود به آفریقای جنوبی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

تمام مراحل درخواست ویزای الکترونیکی بصورت آنلاین انجام می شود و حدود 20 دقیقه طول می کشد، به شرطی که متقاضی کلیه مدارک پشتیبانی لازم را برای ارسال آماده داشته باشد.

در صورت عدم وجود یکی از اسناد مورد نیاز، متقاضیان می توانند دقیقاً در همان مرحله ای که متوقف شده بودند پس از تهیه مدارک پروسه درخواست را از سر بگیرند.

محدودیت های سفر

در حالی که گسترش سیستم ویزای الکترونیکی مورد استقبال صنعت جهانگردی قرار خواهد گرفت، آفریقای جنوبی هنوز از طریق برخی از بازارهای اصلی گردشگری خود با محدودیت های سفر بین المللی روبرو است.

نقشه ای که توسط وب سایت مسافرتی Skyscanner تهیه شده است نشان می دهد که از 9 مه، آفریقای جنوبی با 72 محدودیت شدید از سوی سایر کشورها رو به رو بوده است.

این کشورها مسافرت را به حالت تعلیق درآورده اند، یا ممکن است از ورود ممنوع باشد، یا ورود تنها در صورتی امکان پذیر است که شهروند آن کشور باشید یا شرایط‌ دقیق ورود را داشته باشید.

برای مقایسه، در حال حاضر در آفریقای جنوبی 80 محدودیت متوسط اعمال شده است، به این معنا که سفر امکان پذیر است، اما تنها در صورتی که مسافران شرایط خاصی را برای ورود داشته باشند که می تواند شامل تست های Covid-19 باشد.

کمتر از 10 کشور دارای محدودیت های کم خطر هستند به این معنی که مسافران احتمالاً مجبور به دوره های قرنطینه اجباری نخواهند بود.

مدیر سایت

مدیر آژانس مهاجرتی همراهان امیگریشن با بیش از ۱۰ سال سابقه در امر مهاجرت در خدما شما هستم تا آخرین اخبار و مسائل مربوط به کانادا و آفریقای جنوبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم .

بدون نظر

شما هم نظر بدهید