مشاوره رایگان

آخرین اخبار

23آبان1400

برای زندگی مجردی در ونکوور چقدر پول نیاز دارید؟

آیا تا به حال رویای زندگی در شهر بزرگ داشته اید؟ خب، گزارشی جدید هزینه زندگی تک نفره در ونکوور را نشان می دهد. ونکوور چیزهای زیادی برای ارائه دارد، از جمله رویدادهای ورزشی مهم، فرهنگ، تنوع، فضاهای عجیب و غریب و تاریخچه ای که باید به آن اضافه شود. اما کسانی که در این شهر زندگی می کنند می دانند که هزینه زندگی واقعاً می تواند بالا باشد. طبق وب‌سایت Numbeo که هزینه‌های زندگی در شهرهای سراسر جهان را مقایسه می‌کند، میانگین هزینه ماهانه برای یک فرد مجرد در ونکوور 1175.54 دلار قبل از اجاره است. این اعداد تا اکتبر 2021 دقیق هستند.

مسکن

به گفته Numbeo، متوسط ​​هزینه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ونکوور 2040.26 دلار است. 93 دلار دیگر برای هزینه‌های ماهانه قبوض منزل کنار بگذارید. وای فای می خواهید؟ برای پرداخت 86 دلار دیگر در ماه آماده شوید. همه را جمع کنید و مجموع به 2219.26 دلار می رسد.

 تلفن = 101 دلار در ماه

طبق گزارش سال 2019 مرکز رادیو تلویزیون و مخابرات کانادا (CRTC)، میانگین قبض تلفن برای کانادایی ها 101 دلار است. اگر داده‌های کمتری را انتخاب کنید یا برخی از شرکت‌های تلفن همراه با کیف پول را انتخاب کنید، می‌توانید به گزینه‌های ارزان‌تری برسید. اما سه اپراتور بزرگ در کانادا (Bell, Telus و Rogers) ارزان نیستند!

حمل و نقل = 105 دلار در ماه

با گذر از دورکاری و بازگشت کارمندان بیشتری به دفتر، مسافران دوباره SkyTrain و اتوبوس ها را پر می کنند. گذرنامه حمل و نقل ماهانه حدود 105 دلار است. با توجه به اینکه هزینه‌های حمل و نقل در حال افزایش است، شاید ارزش سرمایه‌گذاری روی یک دوچرخه را داشته باشد.

اما مراقب باشید که دزدیده نشود. سارقان دوچرخه در ونکوور هرگز نمی خوابند.

مواد غذایی و اقلام خانگی = 345.56 دلار

با در نظر گرفتن میانگین قیمت‌های Numbeo در ونکوور برای اقلام اساسی بازار، که یک بار در هفته خریداری می‌شوند، به طور متوسط ​​ماهانه 345.56 دلار برای یک فرد مجرد و اوایل 30 ساله که رژیم غذایی معمولی دارد، می‌رسد. و از پایه، منظور ما از رژیم غذایی معمولی شیر، برنج، نان، سیب، موز، تخم مرغ، مرغ ... است.

سرگرمی و رستوران = 220 دلار

بسیاری از مردم به خاطر فرهنگ و تفریحات شبانه به مرکز شهر نقل مکان می کنند‌ و ونکوور نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما دیدن صورتحساب شما ممکن است باعث شود دوبار به بیرون رفتن فکر کنید.

به گفته Numbeo، هزینه متوسط ​​برای صرف سه وعده غذا برای دو نفر در ونکوور در یک رستوران متوسط ​​80 دلار است. احتمالاً، این قیمت شامل هیچ گونه نوشیدنی الکلی نمی شود، که در این صورت احتمالاً قیمت را حدود 30 دلار افزایش می دهد، با فرض اینکه هر نفر یک نوشیدنی داشته باشد. بنابراین، یک شب ناهارخوری 110 دلار هزینه خواهد داشت. با فرض اینکه این تنها شبی نیست که به بیرون می روید، و شاید برای چند وعده صبحانه به دوستانتان بپیوندید و شاید یک یا دو شب به سینما بروید، هزینه ماهانه جمعا حدود 220 دلار به نظر می رسد.

مهمانی = 180 دلار

بسته به اینکه کجا و چه چیزی می نوشید، می توانید انتظار داشته باشید که برای هر نوشیدنی در شهر حدود 10 تا 15 دلار بپردازید. اگر یک شب در آخر هفته بیرون بروید و دو یا سه نوشیدنی بنوشید، در نهایت حدود 180 دلار برای گردش خرج خواهید کرد. با این حال، پس از یک سال قرنطینه، چه کسی می تواند شما را به خاطر میل به بیرون رفتن و رها شدن سرزنش کند؟

سلامتی و تناسب اندام = 61.33 دلار

 به پیوستن به یک باشگاه بدنسازی یا گروه تناسب اندام فکر می کنید؟ Numbeo می گوید ونکووری ها به طور متوسط ​​61.33 دلار پرداخت می کنند.

قهوه (از کافی شاپ) = 60 دلار

در ونکوور به هرجا نگاه کنی یک کافی شاپ پیدا خواهی کرد که برای ما که کافئین مصرف می کنیم بسیار عالی است. با فرض اینکه گزینه ی فانتزی را انتخاب نمی کنید و فقط به دنبال قهوه معمولی می روید، به ازای هر فنجان حدود 3 دلار پرداخت خواهید کرد. با فرض اینکه یک قهوه در روز می خورید، 60 دلار در ماه خواهد شد. شاید وقت آن رسیده که برای خود قهوه جوش بخرید.

اضافی = 125 دلار

با اینکه مشاوران مالی همیشه با خرج های اضافی مخالفند، اما بالاخره باید بتوانیم زندگی کنیم! و زندگی با هزینه هایی همراه است.

مهم نیست چقدر بودجه دارید، همیشه این احتمال وجود دارد که هزینه های "اضافی" افزایش یابد. چه بخواهید یک قطعه الکترونیکی شکسته را تعمیر کنید، یا یک قطعه را در دوچرخه خود تعویض کنید، ما میانگین هزینه های اضافی را 125 دلار در ماه درنظر گرفتیم.

خلاصه ای از هزینه‌ی های زندگی برای یک نفر در ونکوور:

مسکن/آب و برق: 2219.26 دلار

تلفن: 101 دلار

حمل و نقل: 105 دلار

مواد غذایی / اقلام خانگی: 345.56 دلار

غذاخوری بیرون: 220 دلار

مهمانی: 180 دلار

سلامتی و تناسب اندام: 61.33 دلار

قهوه: 60 دلار

موارد اضافی: 125 دلار

مجموع: 3,417.15 دلار در ماه و 41005.80 دلار سالانه

به گفته ی Numbeo متوسط ​​حقوق خالص در ونکوور 55412.64 دلار است که برای پرداخت هر گونه صورت‌حساب اضافی مانند بدهی دانشجویی، صورت‌حساب‌های کارت اعتباری، پس‌انداز و موارد مشابه، کمی بیش از 1000 دلار در ماه باقی می‌ماند.

مدیر سایت

مدیر آژانس مهاجرتی همراهان امیگریشن با بیش از ۱۰ سال سابقه در امر مهاجرت در خدما شما هستم تا آخرین اخبار و مسائل مربوط به کانادا و آفریقای جنوبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم .

بدون نظر

شما هم نظر بدهید