مشاوره رایگان

آخرین اخبار

22خرداد1400

بهترین دانشگاه های آفریقای جنوبی

در جدیدترین گزارش رتبه بندی جهانی QS بهترین دانشگاه های آفریقای‌جنوبی اعلام شد و دانشگاه Cape Town بار دیگر با امتیاز کل ۴۰.۳ در رتبه اول قرار گرفت.

در جایگاه دوم دانشگاه Witwatersrand با امتیاز ۲۷.۱ قرار دارد و جایگاه سوم به دانشگاه Johannesburg با امتیاز ۲۶.۷ و با پیشی گرفتن از Stellenbosch تعلق گرفت.

دانشگاه Cape town نسبت به سال گذشته ۶ رتبه و دانشگاه Witwatersrand نسبت به قبل ۲۱ رتبه کاهش جایگاه داشته است با این حال دانشگاه Johannesburg توانست ارتقا رتبه پیدا کرد. دانشگاه Stellenbosch نیز نسبت به سال ۲۰۲۰ که در جایگاه سوم بود یک رتبه تنزل کرد.

در قاره آفریقا، از سه موسسه برتر آفریقای جنوبی، دانشگاه آمریکایی در قاهره با 26.1 امتیاز در رتبه چهارم است، دانشگاه قاهره نیز در رتبه 571-580 و دانشگاه Sousse در تونس در رتبه 701-750 قرار گرفت.

رتبه بندی QS براساس ترکیبی از پاسخ نظرسنجی ها و داده های مختلف و شش شاخص اصلی تعیین می شود.

شاخص ها و امتیازات عبارتند از:

شهرت علمی (40٪)

اعتبار کارفرما (10٪)

نسبت دانشجو به استاد (20٪)

تعداد استناد (citation) به ازای هر دانشکده (20٪)

نسبت دانشکده بین المللی (5٪)

نسبت دانشجویان بین المللی (5٪)

بیش از 80،000 استاد دانشگاهی و 40،000 کارفرما از طریق نظرسنجی های جهانی QS در رتبه بندی شرکت داشتند. QS گفت که 99 میلیون citation را از 10.3 میلیون مقاله تحلیل کرده و 1000 موسسه رتبه بندی شده اند. بزرگترین شاخص رتبه بندی، که 40٪ از کل نمره را تشکیل می دهد، بر اساس شهرت دانشگاهی است. اعتبار دانشگاهی با استفاده از یک نظرسنجی جهانی اندازه گیری می شود که در آن از دانشگاهیان خواسته می شود تا موسساتی را که معتقدند در حال حاضر در زمینه تخصص آنها بهترین اند را انتخاب کنند.

مدیر سایت

مدیر آژانس مهاجرتی همراهان امیگریشن با بیش از ۱۰ سال سابقه در امر مهاجرت در خدما شما هستم تا آخرین اخبار و مسائل مربوط به کانادا و آفریقای جنوبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم .

بدون نظر

شما هم نظر بدهید