مشاوره رایگان

آخرین اخبار

۲۵بهمن۱۳۹۹

توسعه دهندگان نرم افزار در آفریقای جنوبی چقدر درآمد دارند؟

OfferZen یکی از بزرگترین گزارش دهندگان اطلاعات در خصوص توسعه دهندگان نرم افزار در آفریقای جنوبی اخیرا گزارش سال 2021 خود را منتشر کرد.

بر اساس نظرسنجی از بیش از 3500 برنامه نویس و توسعه دهنده در آفریقای جنوبی، اکثر آن ها تمایل دارند که با زبان برنامه نویسی پایتون کار کنند. پایتون یکی از زبان های برجسته ای است که برای یادگیری ماشین (ML) و هوش مصنوعی (AI) استفاده می شود. 38٪ از کل پاسخ ها نشان داد که امسال بیشتر توسعه دهندگان محلی می خواهند با زبان برنامه نویسی پایتون کار کنند.

به گفته ی OfferZen هیجان انگیزترین صنعت در سال 2021 فناوری AI/cloud و به دنبال آن FinTech و امنیت سایبری است. مهندسان فضای ابری نیز نسبت به رشد شغلی خود اطمینان بیشتری دارند تا رشد دیگر صنایع، که نشان دهنده ی آینده این بخش هست.

وَندِر هجدن، معاون رشد در OfferZen می گوید: "توسعه دهندگان، به دلیل ماهیت کارشان، در آستانه پیشرفت فناوری قرار دارند و معتقدند که ML و AI به زودی وارد میدان خواهد شد و در تمام کارهایی که انجام می دهیم و آنچه می سازیم حضور خواهد داشت حتی بیشتر از آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد."

با این حال زبان جاوا اسکریپت همچنان پرکاربرد ترین زبان برنامه نویسی توسط توسعه دهندگان آفریقای جنوبی است و 62٪ از پاسخ دهندگان بر این باور بودند.

وی در ادامه می گوید: "نکته فوق العاده جالب آن است که از توسعه دهندگان پرسیده شد به نظرشان امیدوارانه ترین صنعت آفریقای جنوبی کدام است و وقتی پاسخ ها را می بینید، کاملاً واضح است که صنعت آفریقای جنوبی به سمت داده ها، رایانش ابری و دنیای هوش مصنوعی در حال تغییر است، تغییری که با سرعت در حال رخ دادن است."

درآمد توسعه دهندگان و برنامه نویسان در آفریقای جنوبی

وقتی صحبت از حقوق می شود، بررسی ها نشان می دهد توسعه دهندگان صنایع FinTech و فناوری ابری بالاترین حقوق را دریافت می کنند.

درآمد توسعه دهندگان نوپا ماهانه بین R23000 تا R35000 در FinTech است، در حالی که مهندسان فضای ابری بین R27000 تا R33000 درآمد دارند.

 توسعه دهندگان معمولی ​​با بیش از 4 سال سابقه بین R45000 تا R58000 در FinTech درآمد کسب می کنند در حالی که مهندسان فضای ابری بین R44000 تا R60،000 درآمد دارند.

 توسعه دهندگانی که با زبان های برنامه نویسی خاص مانند Go و Ruby کار میکنند ​​دستمزد های بالاتری هم دارند. حقوق اولیه برای کار با زبان Ruby R30،000 است و توسعه دهندگانی با بیش از 10 سال سابقه بیشتر از R86،000 در ماه درآمد دارند.

وندر هجدن می گوید "علیرغم همه گیر شدن کرونا و تجدید نظر شرکت ها در اولویت های ضروری خود، همچنان شاهد رشد در صنعت فناوری و فعالیت پلتفرم OfferZen در بالاترین حد خود هستیم. تغییر در برابر ما است و من از داده هایی که در اختیار ماست و می تواند نشانه ای باشد از اینکه صنعت فناوری به چه سمت و سویی پیش می رود، هیجان زده ام."

این در حالیست که از هر سه توسعه دهنده فقط یک نفر قصد داشت در 12 ماه آینده از موقعیت شغلی فعلی خود خارج شود. هنگامی که از آن ها پرسیده شد به چه علت در شرکت فعلی می مانید، سه دلیل اصلی رشد و یادگیری (52٪)، تعادل سالم بین کار و زندگی (51٪) و جو و محیط شرکت (48٪) بود.

نوبت به رشد شغلی که می رسد، توسعه دهندگان می گویند مهمترین عواملی که بدنبال آن هستند فرصت کار در پروژه های چالش برانگیز (56٪)، یادگیری زبان ها و چارچوب های جدید (48٪) و دسترسی به مربی و آموزش (40٪) است.

در میان توسعه دهندگان جوان تر، 80٪ از افراد بین 18 تا 20 سال گفتند که می خواهند هر چند ماه، زبان برنامه نویسی جدیدی را یاد بگیرند.

 وندر هجدن در پایان گفت: "این اشتیاق برای یادگیری مداوم به معنای سازگار پذیری صنعت فناوری است و سریعتر از هر صنعتی تغییر می کند."

مدیر سایت

مدیر آژانس مهاجرتی همراهان امیگریشن با بیش از ۱۰ سال سابقه در امر مهاجرت در خدما شما هستم تا آخرین اخبار و مسائل مربوط به کانادا و آفریقای جنوبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم .

بدون نظر

شما هم نظر بدهید