مشاوره رایگان

آخرین اخبار

18دی1400

خبر خوب برای افرادی که در سال 2022 در آفریقای جنوبی خانه بخرند

به گفته تونی کلارک، مدیر گروه املاک راسون، در سال 2020 بازار املاک توسط افرادی که برای اولین بار ملکی خریداری کردند کنترل شد،  اما در سال 2021 مالکان به بازار برگشتندند و بازار دست کسانی بود که از قبل صاحب ملک بودند.

کلارک گفت: ( خریدارانی که برای بار اول میخواستند ملکی خریداری کنند به سرعت  از فرصت مالی خوبی  که به آنها داده شد برای مالک شدن در سال 2020 استفاده کردند اما کسانی که صاحب خانه بودند در ایجاد تغییرات در طول سال اول همه‌گیری کرونا محتاط ‌تر عمل میکردند. بسیاری بر این باورند که این موضوع بخاطر تمایل نداشتن مالکان به فروش خانه های خود در بازار بود اما شخصاً فکر می‌کنم حفظ ثبات دریک برهه زمانی نامعلوم نیز نقش اساسی داشته. )

این کارشناس املاک گفت: پس از اینکه مردم در سال 2020  توانستند راحت تر با دنیای پس ازهمه گیری کرونا کنار بیایند، مالکان در طول سال 2021 با قدرت تمام وارد بازار شدند.

کلارک گفت: (برخی از فروشندگان ما  تحت تأثیر مشکلات مالی قرار دارند، اما بیشتر آنها دنبال ارتقاء خانه‌هاییشان هستند تا بتوانند سبک زندگی جدیدتری داشته باشند.)

" داشتن فضای زندگی بزرگتر، محیط تفریحی بهتر و اتاق کاری راحت در خانه بسیار باارزش است زیرا ما با صرف زمان بیشتر در خانه میتوانیم با دوستان و خانواده خود سازگارتر ‌شویم."

تمایل به افزایش فضا باعث شد املاکی که دارای سند 6 دنگ هستند در سال 2021 با اختلاف زیادی نسبت به فروش املاکی که مشاع هستند پیشی بگیرد.خانه های دارای سند 6 دنگ 51 درصد از فروش گروه املاک راسون را تشکیل می دهند. آپارتمان ها و خانه های شهری به ترتیب تنها 25 درصد و 8 درصد را به خود اختصاص داده اند.

به گفته گروه املاک، آمارها بازگشت به یک روند مثبت را نشان می دهد که انتظار می رود با وجود احتمال موج چهارم کووید-19 در سال 2022 افزایش یابد.

کلارک گفت: " آمار فروش ما در راسون  نشان‌دهنده افزایش 2 درصدی قیمت املاک از سال 2020 تا سال 2021 است." در مقایسه با سال 2019، 13 درصد افزایش قیمت ملک وجود داشته است - این عملکرد بدی در بحبوحه یک بیماری همه گیر نیست. این نشان می‌دهد که، صرف نظر از هر اتفاقی که دردنیا رخ ‌دهد، مردم همیشه به سقفی بالای سر خود نیاز دارند.این به این معناست که  خرید، فروش و اجاره ملک همیشگی است.

املاک راسون گفت که میانگین زمان خرید و فروش در بازار نیز از ژانویه تا سپتامبر2021، 42 درصد کاهش یافته است، یعنی از 50 روز به 29 روز رسیده است.

کلارک گفت: (با این حال، همه صاحب‌خانه‌ها  خانه خود را نمیفروشند تا آنرا گسترش و ارتقا دهند . ما امسال شاهد افزایش بازسازی خانه ها بودیم. گذراندن زمان بیشتر در خانه باعث شده مردم متوجه ایراد های کوچک خانه خود شوند. هزینه کمتر برای سفر، سرگرمی و صرف غذا در بیرون از خانه باعث شده بعضی از آنها درآمد بیشتری داشته باشند و دیدن اینکه این درآمد برای افزایش کیفیت زندگی و بالابردن ارزش خانه ها در بلندمدت استفاده می‌شود،خیلی خوب است.)

این تفکر آینده نگر، تأثیر نسل هزاره‌ بر بازار املاک است.

کلارک می‌گوید: " نسل هزاره قطعا موج بزرگ خریداران آینده هستند، برای فروشندگان و آژانس های املاک که امیدوارند به این بازار رو به رشد دسترسی پیدا کنند، دانستن اینکه کجا و چگونه این گروه سنی دوست دارند زندگی کنند مهم است.

دیگر پیش‌بینی‌ها که خریداران و فروشندگان باید برای سال آینده در نظر داشته باشند افزایش نرخ‌های بهره پیش‌بینی‌شده در اواخر مارس 2022 است.

کلارک گفت: "ما انتظار داریم که در سه ماهه دوم سال 2022  شاهد یک افزایش قیمت آهسته باشیم، با دو یا سه افزایش قیمت کوچک در طول سال." ما انتظار نداریم که این افزایش قیمت تاثیر زیادی بر تقاضا داشته باشد. خریداران ثابت کرده اند که بسیار منعطف هستند و همیشه خرید ملک را یک راه سرمایه گذاری میدانند.

همچنین انتظار می‌رود وام‌دهندگان در سال 2022 زیاد شوند و احتمالاً تا 105 درصد وام‌های مسکن برای مدتی در دسترس باشند.

کلارک گفت: خریدارانی که با پس انداز و سپرده خود خرید میکنند قطعا سود بیشتری خواهند داشت، اما وام دهندگان حال متقاضیانی که کمتر ریسک میکنند و به دنبال افزایش قدرت خرید خود هستند را در نظر خواهند گرفت.

ما همچنین شاهد مذاکره و همکاری بیشتر بین وام دهندگان و متقاضیانی هستیم که مایل به انجام هر کاری برای بهبود و پذیرش ریسک و افزایش قدرت خرید خود هستند.

برخلاف شرایط مطلوب بازار، فشار مالی همچنان بالا است و می‌تواند در سال 2022 چالش برانگیزتر باشد. درنتیجه، کلارک انتظار دارد شاهد افزایش مالکیت های مشاع باشیم.

وی گفت: (خدمات بانکی طراحی شده برای خرید ملک در حال حاضر بیشترافراد با درآمد کم تا متوسط ​​را هدف قرار می دهند. این خدمات برای افزایش قدرت خرید ملک به عنوان سرمایه گذاری مفید هستند، اما باید با دقت اداره شود تا ریسک را برای متقاضیان  به حداقل برساند.

کلارک گفت: (با این حال، مالکیت مشاع فقط برای قشر متوسط ​​ نیست. سرمایه گذاران رده بالا نیز خواستار افزایش دارایی خود هستند. "من بسیار کنجکاو هستم که ببینم چه ابتکاری برای حمایت از این روند رو به رشد به عمل می آید."

مدیر سایت

مدیر آژانس مهاجرتی همراهان امیگریشن با بیش از ۱۰ سال سابقه در امر مهاجرت در خدما شما هستم تا آخرین اخبار و مسائل مربوط به کانادا و آفریقای جنوبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم .

بدون نظر

شما هم نظر بدهید