مشاوره رایگان

آخرین اخبار

21مهر1400

شهر هوشمند جدید آفریقای جنوبی در مکانی غیر منتظره برنامه ریزی شد

به گزارش ساندی تایمز، ANC بر روی ساخت شهر هوشمند جدید در آفریقای جنوبی بین پورت سنت جانز و مارگیت در Wild Coast کار می کند.

نکوسازانا دلامینی زوما، وزیر دولت مشارکتی و امور سنتی، در اوایل ماه جاری طرح شهر هوشمند را در کمیته اجرایی ملی ANC در lekgotla ارائه کرد. وی شهر پیشنهادی را "ساحلی، هوشمند، پر جنب و جوش، یکپارچه، مرفه، پایدار و مقاوم" توصیف کرد.

به گفته ANC، "توسعه ساحل شرقی" بیکاری را کاهش می دهد، گردشگری را ترویج می دهد و مهاجرت را معکوس می کند. منطقه ساحلی بین پورت سنت جانز و پورت ادوارد، نزدیک مارگیت، در حال حاضر هیچ شهر یا زیرساخت جاده ای قابل توجهی ندارد. این وضعیت به لطف پروژه جاده ساحلی وحشی N2 که در دست اجرا است تغییر می کند.

اظهارات اخیر رئیس جمهور سیریل رامافوسا برنامه های مربوط به پروژه جاده ساحلی وحشی N2 و بهبود راه ها در منطقه را مشخص کرد. در حال حاضر هفت پروژه برای توسعه ی 112 کیلومتر از بزرگراه جدید واقع بین پورت سنت جانز و پورت ادوارد و بهبود N2 و R61 در حال اجراست.

رامافوسا گفت که این پروژه به نفع گردشگری در داخل و خارج از استان است و به رشد اقتصاد استان و رشد ملی کمک می کند. وی تاکید کرد که این پروژه یک کریدور تجاری ایجاد می کند که در امتداد خط ساحلی اقیانوس هند از کیپ تاون تا Gqeberha، East London، Durban و Ermelo ایجاد می شود.

شهر هوشمند برنامه ریزی شده در ساحل وحشی بخشی از پروژه های جدید شهر های هوشمند دولت است. رامافوسا در سخنرانی خود در مورد وضعیت کشور در سال 2021 گفت که بسیاری از شهرهای جدید پس از آپارتاید در سراسر کشور در حال دوباره ساخته شدن هستند. شامل شهر هوشمندLanseria ،Durban Aerotropolis و Mooikloof Mega-City در شرق پرتوریا است.

شهر هوشمند ساحل وحشی با آنچه در نزدیکی لانزریا برنامه ریزی شده متفاوت خواهد بود، با این حال، پروژه اخیر دیدگاه دولت در مورد برنامه ریزی یک شهر هوشمند را نشان می دهد. شهر هوشمند لانسریا برای اولین بار در سال 2007 وارد برنامه ریزی شد و به عنوان اولین شهر آفریقای جنوبی در اطراف فرودگاه ساخته شد.

کراس پوینت برای اجرای پروژه در یک دوره ده ساله با بخش سکونتگاه های انسانی گوتنگ همکاری می کند و همچنین با PIC برای توسعه یک منطقه تجاری 90 هکتاری در لانسریا همکاری می کند.

این شهر بر تبدیل شدن به اولین شهر پس از آپارتاید در آفریقای جنوبی متمرکز است که بر اساس بهترین شیوه های پایداری شهری و اصولی شهرهای هوشمند پایه گذاری می شود.

طرح جامع شهر شامل طیف وسیع اقتصادی و اجتماعی آفریقای جنوبی است و اقتصاد شهری پر جنب و جوش را شامل می شود. فرودگاه بین المللی لانزریا اصلی ترین محرک اقتصادی شهر خواهد بود و قصد دارد فرودگاه را از 3.5 میلیون مسافر فعلی به سالانه تا 20 میلیون نفر در آینده توسعه دهد.

این شهر سازگار با محیط زیست است و برداشت آب باران و انرژی خورشیدی تاثیرات منفی کربن کاهش می دهد. همچنین سهولت پیاده روی یا دوچرخه سواری در مدرسه، بازارها و محل کار و کاهش استفاده از خودرو را در اولویت قرار می دهد.

مدیر سایت

مدیر آژانس مهاجرتی همراهان امیگریشن با بیش از ۱۰ سال سابقه در امر مهاجرت در خدما شما هستم تا آخرین اخبار و مسائل مربوط به کانادا و آفریقای جنوبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم .

بدون نظر

شما هم نظر بدهید