مشاوره رایگان

آخرین اخبار

20فروردین1400

نرخ بهره معاملات روی 3.5% ثابت می ماند

کمیته سیاست های پولی بانک Reserve آفریقای جنوبی (MPC) تصمیم گرفته است نرخ بهره معاملات را روی 3.5٪ ثابت نگه دارد. بعد از ظهر پنجشنبه (25 مارس)، Lesetja Kganyago رئیس بانک Reserve گفت که تصمیم برای ثابت ماندن نرخ بهره معاملات بین اعضای MPC به اتفاق آرا بود. هرچند که در ادامه افزود که افزایش بیشتر نرخ ممکن است بعداً در سال 2021 بر اساس مدل های طرح ریزی شده باشد.

وی گفت: "قوانین ضمنی مرتبط با نرخ در مدل Quarterly Projection نشان دهنده افزایش 25 واحد پایه در هر یک از سه ماهه ی دوم و چهارم سال 2021 است."

"در مقایسه با جلسه قبلی، تغییر در مسیر نرخ از سه ماهه سوم به چهارم به دلیل تورم کمی پایین در سال 2022 است."

Kganyago اضافه کرد که به نظر می رسد ریسک کلی چشم انداز تورم متعادل است. وی گفت که انتظار می رود با افزایش ارزش پول (Nominal Exchange Rate) در ماه های اخیر به طور کلی تا حدودی فشار تورمی تعدیل شود.

"در حالی که تورم جهانی قیمت مواد غذایی همچنان بالا است، تورم قیمت مواد غذایی در آفریقای جنوبی کمی پایین تر از حد انتظار است و باید به واسطه تولید بیشتر محصولات بومی به طور گسترده ای مهار شود.

"قیمت نفت در سال جاری به شدت افزایش یافته است و انتظار می رود در سال جاری همچنان در این سطح باقی بماند."

وی افزود كه قیمت برق و دیگر قیمت های هدایت شده همچنان خطرات صعودی برای مسیر تورم هستند.

در حالی که هیچ فشار جانبی از تقاضا در حال حاضر مشهود نیست، رشد بیشتر در سال 2021 و نبود تغییر در نرخ رشد بالقوه به معنای کاهش شکاف تولید نسبت به دوره پیش بینی، در مقایسه با جلسه ژانویه است.

"تا زمانی که ریسک های مشخص شده قبلی تحقق نیافته باشد، انتظار می رود تورم در سال 2021 به خوبی مهار شود، قبل از اینکه به اواسط محدوده ی هدف تورم در 2022 و 2023 برسد."

بخش املاک از نرخ های بدون تغییر استقبال می کند

دکتر اندرو گلدینگ، مدیر عامل گروه املاک پم گلدینگ، گفت که تصمیم برای نگه داشتن نرخ ها تا حد زیادی انتظار می رود که به نفع صاحبان خانه باشد.

"این بدان معنی است که نرخ اصلی وام در یک بازه تقریبا 50 ساله روی 7٪ ثابت است و نشان می دهد که احتمال سقوط بیشتر وجود ندارد، بنابراین برای صاحب خانه های احتمالی نشانه ای است که اگر به فکر خرید خانه هستید، اکنون زمان خوبی برای استفاده از نرخ بهره مناسب خواهد بود.

اقتصاددانان در استدلال اصلی بیان کردند که نرخ بهره در حال حاضر با توجه به فضای اقتصادی حاکم در سطح صحیحی قرار دارد.

از منظر املاک مسکونی، کاهش نرخ شدید سال گذشته تا حدود زیادی به خرید مسکن دامن زده است، به طوری که در سال 2020 پویایی بازار خرید خانه بسیاری را متعجب کرد. در حقیقت، به گفته FNB، سال 2020 بالاترین میزان وام خرید خانه در آفریقای جنوبی در بیش از یک دهه گذشته را به ثبت رسانده است.

گلدینگ گفت: "در حالی که انتظار می رود در سال جاری اقتصاد مجدداً رشد کند، پیش بینی نرخ رشد قوی تا حد زیادی نتیجه مقایسه با سطح فوق العاده ضعیف سال گذشته خواهد بود."

مدیر سایت

مدیر آژانس مهاجرتی همراهان امیگریشن با بیش از ۱۰ سال سابقه در امر مهاجرت در خدما شما هستم تا آخرین اخبار و مسائل مربوط به کانادا و آفریقای جنوبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم .

بدون نظر

شما هم نظر بدهید