مشاوره رایگان

آخرین اخبار

30شهریور1400

واکسیناسیون اجباری در دانشگاه کیپ تاون

دانشگاه کیپ تاون (UCT) اعلام کرده است که به دنبال اجرای قانون واکسیناسیون اجباری است.

سخنگوی UCT ایلیا موهوللا گفت: "انتظار می رود که مجلس سنا در مورد این موضوع پیچیده به طور کامل بحث کند. به طور معمول اینطور است که هرگونه تصمیم نهایی در مورد قانون دانشگاه باید با تصمیم شورای دانشگاه باشد.

"نظر سنا، در صورت حمایت از پیشنهاد واکسیناسیون، به همراه نظر نمایندگان کارکنان و دانشجویان، به شورای UCT ارائه می شود."

موهوللا افزود هر تصمیمی در مورد این پیشنهاد در نهایت توسط شورا به عنوان بالاترین نهاد تصمیم گیرنده دانشگاه گرفته می شود و می گوید قبل از تصمیم گیری به طور کامل این پیشنهاد را بررسی خواهد کرد.

پروفسور لیندا-گیل بیکر این پیشنهاد را ارائه کرد. در این پیشنهاد توصیه می شود که شورا باید در جلسه اکتبر 2021 یا زودتر تصمیم خود را بگیرد که از 1 ژانویه 2022 قوانین اجرایی را وضع کند که تمام کارکنان و دانش آموزان را ملزم کند تا مدارک قابل قبول مبنی بر واکسیناسیون ضد ویروس کرونا را ارائه دهند.

در این طرح آمده است که بیماری کرونا تا حد زیادی بر جامعه دانشگاهی تأثیر منفی داشته است و چالش های قابل توجهی در تدریس از راه دور روبرو بودند. همچنین در این طرح اشاره شد که بار اصلی این تغییر را بیشتر، اما نه منحصراً، فقیرترین و محروم ترین اعضای جامعه ما احساس کرده اند.

دانشگاه می تواند تا حدی برخی از چالش های مرتبط با امکانات را کاهش دهد، مانند ارائه داده ها و لپ تاپ ها و سایر دستگاه ها، اما بعضی دیگر از آثار منفی اغلب نامرئی و شاید طولانی مدت هستند، مانند آسیب به سلامت روان کارکنان و دانش آموزان ما در نتیجه بیگانگی و ناآشنایی با آموزش و یادگیری از راه دور و همچنین کار و تحقیق از راه دور.

شورای نمایندگی دانشجویان این دانشگاه(SRC)  نظرسنجی ای را با دانشجویان به اشتراک گذاشته است تا نظرات خود را در مورد قانون واکسیناسیون اجباری به اشتراک بگذارند.

دکلان دایر رئیس SRC گفت بیش از 130 استاد تاکنون این پیشنهاد را تایید کرده اند که هر دانشجو، به عنوان شرط ثبت نام در سال آینده، ملزم به ارائه مدرک واکسیناسیون باشد. همچنین همه کارکنان، به عنوان شرط انجام وظیفه، باید مدرک واکسیناسیون ارائه دهند. ما به این نتیجه رسیده ایم که نمی توانیم در مورد واکسیناسیون اجباری بدون اطلاع از نظرات دانشجویی موضع گیری کنیم.

مدیر سایت

مدیر آژانس مهاجرتی همراهان امیگریشن با بیش از ۱۰ سال سابقه در امر مهاجرت در خدما شما هستم تا آخرین اخبار و مسائل مربوط به کانادا و آفریقای جنوبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم .

بدون نظر

شما هم نظر بدهید