مشاوره رایگان

آخرین اخبار

۲۶شهریور۱۳۹۹

کانادا فردا تعرفه گمرکی آمریکا را تلافی میکند

کانادا و ایالات متحده سال گذشته توافق کردند که تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم را لغو کنند اما دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در روز پنجشنبه تعرفه ۱۰ درصدی برای واردات آلومینیوم غیر آلیاژی از کانادا را اعمال کرد با این بهانه که میخواهد از صنعت ایالات متحده محافظت کند.

و حالا تعرفه های تلافی جویانه ۳.۶ میلیارد دلاری کانادا از جمعه ۱۶ سپتامبر بر روی کالاهای ایالات متحده اعمال میشود. محصولاتی از جمله دوچرخه های تولید ویسکانسین، لوازم هاکی و گلف و همچنین ماشین لباسشویی در میان کالاهای مشمول تعرفه های بالا هستند. اقدام هوشمندانه دولت جاستین ترودو میتواند احتمال شکست دولت ترامپ را بالا ببرد. بنظر میرسد کانادا که تا کنون در مقابل دولت فعلی آمریکا با ملاحظاتی تصمیم میگرفت همه ملاحظات را کنار گذاشته و تاکتیک مقابله به مثل در دستور کار قرار گرفته که در شرایط پندمیک شاید قابل پیش بینی بود. این اقدام متقابل پس از آنکه معاون نخست وزیر کریستیا فری لند قبلاً قول نبرد "دلار در برابر دلار" را داده بود ، اعلام شد.

مدیر سایت

مدیر آژانس مهاجرتی همراهان امیگریشن با بیش از ۱۰ سال سابقه در امر مهاجرت در خدما شما هستم تا آخرین اخبار و مسائل مربوط به کانادا و آفریقای جنوبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم .

بدون نظر

شما هم نظر بدهید